Обстеження

Обстеження будівель та споруд

Одним із основних принципів правильної експлуатації будівель і споруд є забезпечення їхньої безпеки і надійності. Найважливішим заходом, що сприяє підтримці будівель в належному стані, є технічне Обстеження будівель і моніторинг. Виконання даних робіт дозволяє дати комплексну оцінку споруди в цілому, або визначити технічний стан окремо взятих конструкцій для можливості своєчасного вжиття заходів, що забезпечують подальшу безаварійну роботу об'єкту.

Ось перелік випадків, коли в обов'язковому порядку потребує детального обстеження будівель та споруд або часткове (вибіркове) обстеження із застосуванням інструментальних засобів:

 • втрачена проектна документація або потрібно узаконити самовільне будівництво;
 • виявлені видимі дефекти, що впливають на несучу здатність конструкції;
 • є видимі руйнування окремих конструкцій або всієї будівлі;
 • будинок отримав ушкодження в результаті впливу техногенних процесів (пожежа, повінь, землетрус і т.д.);
 • планується капітальний ремонт, перепланування або реконструкція зі збільшенням навантажень (збільшення поверховості і т.д.);
 • поновлюється перерване більш ніж на 3 роки будівництво (якщо не проводилися заходи щодо консервації); 

 

Компанія КиївПроект виконує:

Візуальне обстеження будівель і споруд

Візуальне обстеження є одним з етапів робіт з обстеження будівель. Його проводять з метою попереднього аналізу технічного стану будівельних конструкцій та інженерного обладнання та мереж за зовнішніми ознаками, визначення необхідності в проведенні інструментального обстеження та уточнення програми робіт.

Зафіксовані пошкодження для різних типів будівельних конструкцій можуть дозволити виявити причини їх виникнення і бути достатніми для оцінки технічного стану конструкцій. Якщо при візуальному обстеженні виявлені дефекти і пошкодження, що знижують дані показники несучих конструкцій будівлі (споруди), то проводиться інструментальне обстеження. 

Інструментальне обстеження будівель і споруд

Обстеження будівель інструментальними методами складається з декількох основних видів робіт.

 1. Обмірні роботи. Проводяться вимірювання фактичних розмірів і інших геометричних параметрів елементів будівельної конструкції. Визначається їх відповідність проекту. Уточнюються розміри прольотів, перетинів, відстані між важливими вузлами, перевіряється співвісність і вертикальність опорних елементів, висота приміщень тощо. Проводиться також вимір деформацій і прогинів несучих конструкцій, осадка фундаментів.
 2. Аналіз фізико-механічних властивостей матеріалів конструкції будівлі.

При проведенні цих робіт використовуються два методи:

 • неруйнівний метод (склерометри, молотком Шмідта, ультразвуковим тестером);
 • руйнівний, що передбачає відбір проб (кернів) з конструкцій і їх дослідження в спеціалізованій дослідницькій лабораторії компанії. Руйнівний спосіб застосовується для отримання найбільш точних показників фізико-механічних властивостей матеріалів конструкцій.
 1. Фіксація дефектів. Проводиться фотографування виявлених в процесі досліджень ушкоджень. Знімки потім прикладається до технічного висновку. За виявленими дефектами і пошкоджень складається дефектна відомість.
 2. Узагальнення результатів. Проводиться аналіз отриманих результатів, складання технічного висновку.
Технічне заключення

У технічному висновку, який отримує замовник, містяться наступні дані:

 • коротка характеристика об'єкта;
 • результати обстеження будівельних конструкцій;
 • дефектні відомості з описом виявлених дефектів, відхилень і пошкоджень;
 • технічний звіт або протоколи випробувань за результатами лабораторних досліджень і випробувань;
 • перевірочні розрахунки несучих конструкцій (оцінка несучої здатності конструкцій, грунтів основи);
 • аналіз результатів обстеження;
 • висновок про технічний стан конструкцій будівлі, його категорії і можливості сприйняття конструкцією додаткових навантажень обумовлених реконструкцією;
 • рекомендації щодо усунення дефектів і пошкоджень виявлених в ході обстеження;
 • додатки (ТЗ, схеми, фотоматеріали, дозвільні документи на проведення окремих видів робіт).

Технічний висновок дає можливість замовнику визначити оптимальний режим безпечної експлуатації будівлі і точно визначити види робіт, які обов'язково необхідно провести для запобігання обвалення, аварійних ситуацій. 

adware removal programs